Jaki kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny do domu?

Zastanawiasz się nad tym, jaki kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny do domu? Jest to jeden z ważniejszych wyborów, jakiego musisz dokonać, jeśli chodzi o Twoje ogrzewanie. Kocioł kondensacyjny to inwestycja na lata, dlatego warto wiedzieć, jaki model wybrać. W tym artykule przedstawimy Ci kilka ważnych kryteriów, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Poradnik kupującego
To, że dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny Termet EcoCondens Silver 25 jest stosunkowo tani, nie oznacza jeszcze, że jest gorszy od droższych modeli. Ba! Ma on kilka cech, które sprawiają, że warto się na niego zdecydować. Przede wszystkim: moc – 25 kW to optymalna wartość dla średniego i dużego domu lub mieszkania. W przypadku tego modelu możemy liczyć na niskie rachunki oraz efektywne i oszczędne ogrzanie całego domu.

Jaki kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania?

jest wydajny i ekologiczny? Takim kotłem jest model Bongioanni, Kalu Eco 26. Jego moc realna to 25 kW przy sprawności 103,6%. Urządzenie to możesz bezproblemowo montować na ścianie.

Jaki piec gazowy do domu 150m2 dwufunkcyjny?

Jeśli dom o powierzchni nieprzekraczającej 150 metrów kwadratowych to jest to wystarczający rozmiar pieca gazowego dysponującego mocą w okolicach 14-15 kW.

Jaki piec gazowy dwufunkcyjny do mieszkania 70m2?

Jeśli nie wiesz jaki piec do mieszkania 70m2 kupić, to polecam ci kocioł z zamkniętą komorą spalania. Może być to piec dwufunkcyjny lub kondensat. Pamiętaj, że minimalna moc kotła powinna wynosić 5-7 kW. Maksymalna moc nie jest tak ważna, jak minimalna.

Jaki piec gazowy jest najbardziej ekonomiczny?

Dwufunkcyjny Vaillant 24 kW ma sprawność energetyczną na poziomie 109,5%. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu energii ze spalin. Tak więc Urządzenie to jest najbardziej ekonomiczne spośród wszystkich modeli pieca gazowego.

Zobacz także:  Jaki dom na działce o szerokości 13m?

Co ile lat trzeba wymienić piec gazowy?

Produkcenci urządzeń grzewczych żywotność kotłów gazowych określają na 10-15 lat. Decyzja o wymianie zapada najczęściej, gdy koszty napraw stają się zbyt wysokie lub użytkownik chce zastosować nowsze rozwiązania techniczne. Dla przykładu kocioł 2-funkcyjny nabyty w 2009 roku może posłużyć nam do 2024 roku, a więc przekroczy swój 15-letni cykl życia, ale ta sama firma daje 5-letnią gwarancję na taki sprzęt. Niewielkie awarie pieca można usunąć samodzielnie lub z pomocą fachowca, jednak te większe mogą okazać się już bardziej problematyczne i czasochłonne.

Czy piec Junkers jest dobry?

Zdecydowanie tak! Junkers to jeden z najpopularniejszych wyborów wśród klientów szukających solidnych i niezawodnych pieców grzewczych. Wszystko to za sprawą tego, że firma Junkers Bosch produkuje swoje piece według bardzo wysokich standardów jakości, co przekłada się na ich wytrzymałość i trwałość. Kolejną zaletą piece Junkers jest fakt, że są one stosunkowo proste w obsłudze, a ich czyszczenie i konserwacja nie należy do skomplikowanych czynności.

Czy piec gazowy dwufunkcyjny jest bezpieczny?

Tak, piec gazowy dwufunkcyjny jest bezpieczny. Kocioł ten ma zamkniętą komorę spalania i jest całkowicie bezpieczny także dlatego, że pobiera powietrze do spalania z zewnątrz osobną rurą, a nie z pomieszczenia, w którym jest zamontowany. Dzięki temu wypływ spalin z kotła kondensacyjnego do pomieszczenia jest niemożliwy.

Jaki piec gazowy do domu 150m2 ile kW?

Powierzchnia 150 m2 to okoliczność, że zapotrzebowanie na ciepło wynosi tu mniej więcej 9000 W (150 m² x 60 W/m²=9000 W), czyli minimum 9 kW. Domy o takiej powierzchni mają najczęściej kotły o mocy od 9 do 11 kW lub większe, a piec gazowy do domu 150m2 fachowcy polecają raczej 11-12 kW.

Ile kW piec na dom 150m2?

Nowy dom o powierzchni 150 m2 posiada zapotrzebowanie na energię cieplną ok. 60 W/m2, co daje moc kotła rzędu 9 kW. Najlepsze efekty uzyskuje się z kotłów kondensacyjnych o mocy od 10 do 15 kW. Cena takiego pieca to 8-10 tys. zł brutto.

Zobacz także:  Jaki system budowy domu jest najtańszy?

Ile kW piec na dom 120m2?

Najwięksi producenci, jak np. Beretta, endorse’ują gazowe kotły kondensacyjne o mocy 19-25 kW do tego typu obiektów. Uwzględniając realia polskiego rynku gazowego – tzn. częste wahania cen surowca, a tym samym tarifów – warto czynić wybór potężniejszych urządzeń z możliwością modulacji mocy. Dzięki temu będzie się można dopasować do aktualnych warunków pogodowych i łatwo dostosować docelowy poziom temperatury wewnętrznej.

Jaki piec na gaz do CO Vaillant czy Viessmann?

Jeśli masz podobny dylemat, to poniższy paragraf powinien rozwiać twoje wątpliwości.

Zacznijmy od tego, że Viessmann wygrywa tylko wyglądem. ale kocioł będzie stał w piwnicy, więc nie zależy mi na wyglądzie. Jeśli chodzi o serwis to z Vaillantem miałbym super, serwis ulicę dalej od mojego domu. W obydwu przypadkach jest zbiornik, lecz na korzyść Vaillanta o 20l, pogodynka. Jeśli tak to po co się zastanawiasz?

Osobiście uważam, że jeżeli nie ma się czasu ani ochoty na regularne czyszczenie kotła (co np. jest konieczne przy Viessmannach) oraz instalacji CO (która przy Vaillantach jest bezobsługowa – nigdy jej nie czyściłem), to lepiej wziąć Vaillanta – prostuje się sam. Kolejna sprawa – samochód marki BMW też można kupić taniej niż Volkswagen Golf, ale czy warto? To już pytanie retoryczne…